Czary mary, czyli jak wejdę na Twój komputer sprzed swojego monitora.

Czasami powstaje potrzeba pilnej wizyty u klienta „bo coś ważnego na kompie, przestało działać”. Część z tych rzeczy, można wykonać zdalnie. Czyli siedząc przed swoim komputerem – mogę wejść na inny. Jak to powiedział jeden z moich klientów – magia…

TeamViewer

Jest to program, który umożliwia nawiązanie połączenia między 2 komputerami. Można go pobrać ze strony http://www.teamviewer.com/pl/. Program jest bardzo prosty w obsłudze. Klient podaje mi tymczasowy login i hasło, dzięki nim ja łączę się z komputerem klienta. Po każdej „sesji” hasło samoczynnie ulega zmianie – dzięki czemu nie mam możliwości ponownego wejścia na komputer klienta bez jego wiedzy. Tutaj magia się zaczyna, bo po nawiązaniu połączenia, widzę dokładnie wszystko, co znajduje się na komputerze klienta – co więcej, mogę sam wprowadzać zmiany. Wygląda to bardzo ciekawie, nie ruszasz myszki, a kursor wędruje jak szalony wykonując w kilka minut to – co stanowiło problem.

Chętnie pomogę w razie pilnego problemu. Krok po kroku poprowadzę Cię aż do momentu nawiązania połączenia, a następnie wykonam zadanie. Zapraszam do kontaktu.

czary-mary-informatyka-teamviewer

 

Dodaj komentarz