Problemy z klawiaturą. Zamiast „z” wskakuje „y”

Czy zdarza Wam się czasem mieć problem z pisaniem na klawiaturze? Nie mówię o tym jak po pijaku nie trafia się w klawisze, tylko kiedy z błędnikiem jest wszystko ok a pomimo to wskakuje nie to co powinno. Zapraszam do przeczytania krótkiego artykułu który pomoże Ci się pozbyć tego problemu

Najbardziej popularnym zawirowaniem, jest przypadkowa zmiana języka klawiatury. Odpowiednim jest polski programisty, ale wciskając kombinację klawiszy lewy ctrl + lewy shift wydamy polecenie zmiany języka. Mnie często zdarza się to podczas wgrywania plików na serwer, pisania artykułów i w innych przypadkowych okolicznościach. Czasami umknie to uwadze, co z kolei może powodować kolejne problemy. Np wpisujemy ten sam login i to samo hasło co zawsze – i nie działa! No tak, bo zmieniając język klawiatury może zmienić się sposób interpretacji poszczególnych klawiszy, a co za tym idzie klikając na klawiaturze literę Z wpiszemy Y i na odwrót. Także jeżeli masz taki problem wystarczy abyś wcisnął i przytrzymał

Lewy Control + Lewy Shift

 

Ta operacja zmieni język na kolejny. Jeżeli zastanawiasz się, jaki obecnie masz ustawiony język – możesz to sprawdzić w pasku zadań obok wyświetlanej godziny. Poniżej załączam oznaczone zdjęcie:

problemy-z-klawiatura

 

Po kliknięciu w ikonkę klawiatury wyświetli się lista dostępnych języków. Ciebie interesuje Polski (programisty). Powracając do tematu haseł, kilka razy odbierałem telefon od zaniepokojonego klienta. Twierdził, że nie wchodzi mu hasło do poczty a wpisuje zawsze tak samo. Pierwsze co przyszło mi do głowy – zmiana języka klawiatury. Poinstruowałem więc klienta, krok po kroku sprawdziliśmy tę opcję jednak wszystko było ok. Okazało się, że był wciśnięty Caps Lock. Jest to klawisz umiejscowiony po lewej stronie klawiatury. Odpowiada za domyślną wielkość wpisywanych liter. Jego wciśnięcie sprawia, że ZACZYNAMY PISAĆ WIELKIMI LITERAMI. Ponowne wciśnięcie przywraca domyślne ustawienie. Wpisując hasła, wielkość liter ma znaczenie, a co za tym idzie jeżeli mamy wciśnięty Caps Lock i o tym nie wiemy, wprowadzimy złe hasło. Przykładowo hasła: mojehaslo101 oraz MOJEHASLO101 to dwa zupełnie inne hasła.

Jako mój klient w Smilesoft zawsze możesz liczyć na porady, zarówno w sprawach drobnych jak i związanych bezpośrednio z programowaniem i reklamą, czyli tym co robię. Doskonale rozumiem to, że to co dla jednych jest oczywiste dla innych może być kłopotliwe.

Dodaj komentarz