Różnica między przeglądarką a wyszukiwarką

Przeglądarka, jest często mylona z wyszukiwarką. Niby mała różnica – a jednak wielka. Przeczytaj, jeżeli interesują Cię szczegóły

Przeglądarka stron internetowych. Co to jest?

Przeglądarka to program, który przekształca kod, na stronę którą widzi użytkownik. Najpopularniejsze przeglądarki w Polsce to Google Chrome, FireFox, Opera, Internet Explorer oraz Safari. Czytając ten wpis, widzisz efekt interpretacji kodu różnych języków programowania przez przeglądarkę. Inne przykładowe możliwości przeglądarek to tworzenie zakładek, zapamiętywanie danych logowania i tak dalej. W przeglądarce NIE szukasz stron internetowych, a je oglądasz.

Wyszukiwarka stron internetowych. Co to jest?

Wyszukiwarka to strona, która ułatwia znalezienie innych stron. Najpopularniejsze wyszukiwarki to Google, Yahoo! i Bing. Jeżeli szukasz strony, i wchodzisz np na google.pl używasz przeglądarki ( programu ) do wyświetlenia wyszukiwarki ( strony ). Korzystając z wyszukiwarki używasz tak zwanych słów kluczowych. To one są pomostem między osobą która szuka strony, i stroną która ma być odnaleziona. Wyszukiwarki interpretując wspomniane słowa kluczowe, lokalizację użytkownika oraz szereg innych aspektów – wyświetlają ranking „najbardziej dopasowanych stron” .

Jeżeli chciałbyś poprawić widoczność strony w wyszukiwarkach, zapytaj o pomoc. Chętnie odpowiem na każde pytanie 😉

Dodaj komentarz