Skąd brać darmowe zdjęcia do wykorzystania na stronie?

Bardzo często na etapie zbierania materiałów do strony www powstaje problem. Co ze zdjęciami? Wszystko zależy od budżetu i wymagań klienta.

Osoba potrzebująca unikalnych zdjęć lub fotografii swoich produktów może w tym celu zlecić wykonanie zdjęć fotografowi ( w razie potrzeby ułatwię kontakt ). Sesja fotograficzna pozwoli na wyłuskanie najlepszej jakości ujęć które po przeróbce będą wyglądały rewelacyjnie.

Co jednak w przypadku, kiedy klient nie potrzebuje sesji fotograficznej, a jedynie darmowe zdjęcia które wypełnią stronę?

Darmowe zdjęcia z Google

 

Nie każdy wie, że Google udostępnia całą pulę darmowych zdjęć z możliwością ich dalszego wykorzystania. Aby się do nich dostać przechodzimy na stronę images.google.pl wpisujemy to czego szukamy ( zazwyczaj wpisując frazę w języku angielskim, znajdziemy więcej zdjęć ). Oczywiście nie wszystkie zdjęcia są darmowe. Aby wyszukać jedynie te, które możemy wykorzystać, należy klikać kolejno jak załączonym poniżej schemacie.

images-google

  1. Kliknij przycisk „Narzędzia wyszukiwania” aby rozwinąć kolejny pasek menu
  2. Z rozwiniętego paska kliknij „Prawa do użytkowania”
  3. W zależności od potrzeb zaznacz opcję „Oznaczone do ponownego wykorzystania” lub „Oznaczone do ponownego wykorzystania z modyfikacją”. Czym różnią się te opcje? Pierwsza opisana opcja oznacza, że możesz korzystać ze zdjęcia jednak nie możesz go modyfikować. Musisz wrzucić jak jest. Druga natomiast pozwala na dodanie czegoś od siebie i/lub zmianę tego co na obrazku jest.

Serwis z darmowymi zdjęciami wysokiej jakości

 

Alternatywą dla zdjęć z najpopularniejszej wyszukiwarki są serwisy z darmowymi zdjęciami. Serwisów tych jest dość sporo, jednak ja pokażę Ci moim zdaniem najbardziej wartościowy. Na chwilę obecną posiada około 650 000 fotografi o bardzo dobrej jakości. Porównując ten serwis z innymi mam wrażenie że jest to istny rodzynek.pixabay-darmowe-zdjecia Ogromny wybór zdjęć, możliwość wykorzystania w komercyjnych projektach, możliwość pobierania zdjęć bez rejestrowania się ani logowania – zalet jest wiele. Inne serwisy przynosiły problemy różnego rodzaju. Jedne pozwalają pobrać xx zdjęć za darmo, za kolejne musisz płacić, kiedy inne najzwyczajniej w świecie mają mało zdjęć a w dodatku o marnej jakości. Gdyby tego było mało – serwis doskonale radzi sobie z użytkownikami posługującymi się językiem polskim.

http://pixabay.com

Pixabay pomógł już przy wielu projektach. Ale jak to możliwe, że w czasach gdzie 1 zdjęcie może kosztować kilkadziesiąt złotych, ten serwis nadal zachowuje niezależność mogąc oferować takie cacuszka? Część to wyszukane zdjęcia nie posiadające praw autorskich, czyli takie które można wykorzystać, pozostałe są dodane przez zapalonych fotografów, chcących pokazać światu swoje dzieła. Tak czy inaczej ja to lubię!

Jeżeli nie masz czasu sam wybierać najlepszych zdjęć do swojej strony, chętnie Ci w tym pomogę. Dodatkowo potrafię też napisać ciekawą treść na firmową stronę www. Więcej o tym co mogę dla Ciebie zrobić znajdziesz na stronie smilesoft.pl

 

Dodaj komentarz