Strona z Panelem CMS, lub bez. Czy potrzebujesz stronę z panelem?

Jakoś tak wyszło, że duża część osób chcących w przyszłości wprowadzać zmiany na swojej stronie – myślała, że potrzebuje do tego panelu – który jak wiadomo zwiększa cenę strony www. Przeczytaj artykuł który uroni rąbka tajemnicy i rzetelnie przedstawi sprawę.

strona-z-panelem-wordpressKażda sytuacja jest inna. Jednym firmom rzeczywiście panel administracyjny strony się przyda, dla innych to niepotrzebnie wyrzucony pieniądz. Zastanawiając się, czy warto Ci robić stronę z panelem, weź pod uwagę kilka rzeczy. Jak często chcesz wprowadzać zmiany? Do czego tak na prawdę jest Ci potrzebny panel administracyjny? Czy znasz się na tyle, aby po otrzymaniu loginu i hasła poradzić sobie z obsługą strony? Czy jesteś gotów wydać więcej pieniędzy, za możliwość własnoręcznej edycji strony?

W praktyce wygląda to tak, że jeżeli masz zamiar wprowadzać zmiany rzadziej niż raz na 2 tygodnie – nie opłaca Ci się inwestować w panel do strony. Jeżeli średnio radzisz sobie z obsługą komputera – sam panel do strony nie będzie magicznie prosty. Jeżeli chcesz mieć możliwość zmiany treści wpisów – wporządku, ale do zmiany loga, grafiki, drobnych elementów – prawdopodobnie i tak będziesz musiał zlecić to komuś kto się zna. Nie mówiąc o sytuacji kiedy wymienione elementy są dostępne do zmiany jedynie z poziomu kodu – wówczas i tak potrzebujesz kodera.

Cena prostej strony zaczyna się od 500 zł. Cena prostej strony z panelem administracyjnym jest kosztem ok 1000 zł. Mówiąc natomiast o kosztach – spójrzmy na praktykę. Zlecając mi wprowadzenie jednorazowych zmian, np dodanie informacji o trwającej promocji, dodanie kilku zdjęć do galerii, nowego produktu do oferty i tym podobnych zmian, nie zapłacisz wiele. Średni koszt zmian na stronie to 30-50 zł. Klient zyskuje komfort i oszczędza czas i pieniądze.

Jeżeli Twoja strona ma być duża – nie ma gadania, panel się przyda. Strony które posiadają tak do 50 zakładek, da się spokojnie ogarnąć bez panelu administracyjnego.

Jeżeli zamierzasz zlecić obsługę strony, a w dodatku posiadać stronę z panelem – to się trochę nie klei. Panel służyć ma Tobie, jeżeli mam zająć się obsługą strony – nie potrzebuję ułatwienia w postaci panelu, bo wszystko mogę zrobić sam. Ty zaś pieniądze które przeznaczyłbyś na panel – poświęcisz na promocję lub cokolwiek innego, bardziej pilnego 🙂

Bardzo zależy mi na długotrwałej relacji z klientem, dlatego chcę Ci uprościć życie. Powiedz tylko czego potrzebujesz – a ja dopasuję rozwiązania do Twoich potrzeb. Zajmuję się tworzeniem firmowych blogów, tworzeniem firmowych stron, obsługą stron itd. Zapraszam do kontaktu i życzę miłego dnia 😉

Dodaj komentarz